Budowa domów

Budowa domów
1 vote, 5.00 avg. rating (98% score)

Dom od dawna w europejskich społecznościach jest łączony z miejscem dojrzewania naszych potomków, płaszczyzną gdzie młoda ludzka istota uczy się świata i bezpiecznym miejscem gdzie powraca po codziennych trudach. Dom jest często pojęciem mitologizowanym- takim do którego już jako dorośli wracamy myślami z nostalgią.

Budując dom warto zaprojektować jego sąsiedztwo. Mam tu na myśli szczególnie odpowiednie dostosowanie kwiatów i krzewów do ogrodu, a w przypadku osiedli mieszkaniowych hipotetyczny developer powinien się zatroszczyć o sąsiedztwo terenów zielonych, które to są specjalnym plusem i nieraz mogą być kartą przetargową w chwili decydowania się na mieszkanie potencjalnego nabywcy. Tak samo ważna jest kostka brukowa okalająca nasz domek czy osiedle mieszkalne. Jej barwa i profil może być idealnym dopełnieniem krajobrazu.

Jeśli pragniemy postawić sobie własne domostwo, sądzę że po pierwsze warto przemyśleć jakiego typu chcemy mieć dom. Czy będzie to dom prefabrykowany, czy murowany z pustaków, czy chcemy mieć dom energooszczędny czy też lokal postawiony przez developera. Wszystkie te kryteria są wyjątkowo ważne, w szczególności jeśli chcemy budować dom wytrzymały, w atrakcyjnej cenie i oszczędny. W skrócie taki, który będzie funkcjonalny.

Deweloperzy o wiele częściej interesują się nowoczesnymi technologiami w budownictwie. Profesjonaliści w branży przeczuwają, że za parę lat będą wznoszone w Polsce całe osiedla domów jednorodzinnych stawianych z segmentów prefabrykowanych. Powiązane jest to z niesłabnącym popytem na budowle mieszkalne. Tego rodzaju metoda budowlana umożliwia już w stadium produkcji zaoszczędzić na zużyciu prądu i tym samym zmniejszyć koszty produkcji domu.

Jeśli zdecydujemy się ulokować pieniądze w montaż domu prefabrykowanego, musimy wziąć pod lupę wszystkie dodatnie i ujemne aspekty tego typu przedsięwzięcia. Domy prefabrykowane nie odróżniają się znacznie pod względem parametrów energooszczędnych od domów jednorodzinnych budowanych technologią konwencjonalną. Aczkolwiek ich oczywistą zaletą jest szybkość wznoszenia, a raczej konstrukcji. Wytypowany przez nas zamysł architektoniczny domu szkieletowego może być już gotowy w 120 dni, a zainstalowany na naszej działce w niespełna dwa dni.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

 • Budownictwo lądowe

  Budownictwo lądowe to najpopularniejszy rodzaj powstawania nowych budynków. W takim określeniu budownictwo lądowe jest tradycyjnym rodzajem oraz za razem jest najłatwiejsze do wykonania oraz najbardziej pospolite. Porównujemy je bezpośrednio do budownictwa morskiego. Zostawiając jednak mokre elementy , z termin bezpośrednio dotyczy wszelkiego rodzaju elementów, które budowane są na twardym gruncie. Nie ukrywać możemy faktu, że…

  Read more
 • Historia pieniądza

  Historia pieniądza wiąże się z rozwojem gospodarki towarowej. Zanim powstał pieniądz towar był wymieniany na inny. Funkcję pieniądza na przestrzeni lat pełniły różne towary : bydło, zboże, futra. Najbardziej tez okazały się wartościowe kruszce szlachetne jak: złoto, srebro. We współczesnym świecie powszechnie używanym pieniądzem jest pieniądz papierowy. Pieniądz ten jest znakiem wartości. W każdym kraju…

  Read more
 • Trendy 2008/2009

  Wymyślne wnętrza i odjechane dekoracje to efekt wysokiej stopy życia współczesnych ludzi. W projektowaniu wnętrz gubią własny gust i wybierają te przedmioty, które są drogie i uznane przez autorytety. Tymczasem dom to nie muzeum ani miejsce publiczne. Jeśli nie wybierzemy wyposażenia, które nam się podoba, nasze mieszkanie będzie obce. Obecnie dominuje styl minimalistyczny, który nie…

  Read more