Budowa domów

Budowa domów
1 vote, 5.00 avg. rating (98% score)

Dom od dawna w europejskich społecznościach jest łączony z miejscem dojrzewania naszych potomków, płaszczyzną gdzie młoda ludzka istota uczy się świata i bezpiecznym miejscem gdzie powraca po codziennych trudach. Dom jest często pojęciem mitologizowanym- takim do którego już jako dorośli wracamy myślami z nostalgią.

Budując dom warto zaprojektować jego sąsiedztwo. Mam tu na myśli szczególnie odpowiednie dostosowanie kwiatów i krzewów do ogrodu, a w przypadku osiedli mieszkaniowych hipotetyczny developer powinien się zatroszczyć o sąsiedztwo terenów zielonych, które to są specjalnym plusem i nieraz mogą być kartą przetargową w chwili decydowania się na mieszkanie potencjalnego nabywcy. Tak samo ważna jest kostka brukowa okalająca nasz domek czy osiedle mieszkalne. Jej barwa i profil może być idealnym dopełnieniem krajobrazu.

Jeśli pragniemy postawić sobie własne domostwo, sądzę że po pierwsze warto przemyśleć jakiego typu chcemy mieć dom. Czy będzie to dom prefabrykowany, czy murowany z pustaków, czy chcemy mieć dom energooszczędny czy też lokal postawiony przez developera. Wszystkie te kryteria są wyjątkowo ważne, w szczególności jeśli chcemy budować dom wytrzymały, w atrakcyjnej cenie i oszczędny. W skrócie taki, który będzie funkcjonalny.

Deweloperzy o wiele częściej interesują się nowoczesnymi technologiami w budownictwie. Profesjonaliści w branży przeczuwają, że za parę lat będą wznoszone w Polsce całe osiedla domów jednorodzinnych stawianych z segmentów prefabrykowanych. Powiązane jest to z niesłabnącym popytem na budowle mieszkalne. Tego rodzaju metoda budowlana umożliwia już w stadium produkcji zaoszczędzić na zużyciu prądu i tym samym zmniejszyć koszty produkcji domu.

Jeśli zdecydujemy się ulokować pieniądze w montaż domu prefabrykowanego, musimy wziąć pod lupę wszystkie dodatnie i ujemne aspekty tego typu przedsięwzięcia. Domy prefabrykowane nie odróżniają się znacznie pod względem parametrów energooszczędnych od domów jednorodzinnych budowanych technologią konwencjonalną. Aczkolwiek ich oczywistą zaletą jest szybkość wznoszenia, a raczej konstrukcji. Wytypowany przez nas zamysł architektoniczny domu szkieletowego może być już gotowy w 120 dni, a zainstalowany na naszej działce w niespełna dwa dni.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

 • Parapety granitowe

  Mocne parapety Jeżeli chodzi o wnętrze naszego mieszkania, na parapetowe wykończenie okien stosujemy drewno albo kamień. Jednak tylko to drugie rozwiązanie będzie miało wieczną gwarancję, a parapety granitowe, czyli wykonane z naturalnej, rodzimej skały największą. Są przy tym estetyczne i charakteryzują się stabilnością, o jakiej nie można nawet pomarzyć przy stosowaniu innych materiałów. Nie darmo…

  Read more
 • Drzwi wewnętrzne DRE

  Drzwi wewnętrzne Z zawodu jestem monterem, a moją specjalnością są drzwi wewnętrzne DRE. Utrzymuję się z tego, że przychodzę do ludzi i zakładam drzwi w ich mieszkaniach. Całkiem lubię tą pracę, bo jest bardzo łatwa, ale też sprawia mi sporą przyjemność. Uwielbiam widzieć uśmiechy na ustach ludzi, u których zakładam drzwi wewnętrzne DRE. Wiem wtedy,…

  Read more
 • Renesans we Włoszech

  Renesans był w historii architektury okresem niebywałego rozkwitu. Narodziło się wiele nowych idei, które dzięki wynalezieniu druku bardzo szybki rozpowszechniły się na cały świat. Książki sprawiały, że wiedza i nauka wyszła poza krąg dworski i kościelny a mecenat świecki stawał się coraz bardziej popularny. Rozkwit XV-wiecznych włoskich bogatych komun miejskich doskonale prosperujących za sprawą handlu…

  Read more