Cyklinowanie parkietów

Cyklinowanie parkietów
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Cyklinowanie parkietów

Jeżeli posiadamy w domu parkiet, po latach użytkowania może on ulec zniszczeniu i niestety nie będzie wyglądał tak olśniewająco jak za czasów gdy był nowy. Nie ma jednak co się załamywać, w przypadku gdy nasz parkiet został pozdzierany i ubrudzony. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi cyklinowanie parkietów.

Co to jest cyklinowanie i jak wygląda? Jest to proces, polegający na szlifowaniu parkietu papierem ściernym, a właściwie maszyną, zwaną cykliniarką. Na początku używa się właśnie tej maszyny do zdarcia zewnętrznej warstwy parkietu, a następnie poleruje się powierzchnię, aby nadać jej wymagany połysk. Dodatkowo można zdecydować się na szpachlowanie, lakierowanie, a nawet woskowanie parkietu.

Tak więc, jeżeli nasz parkiet utracił swój dawny blask, warto zdecydować się na jego cyklinowanie, a także inne procesy poprawiające efekt końcowy. Warto więc zadbać o miejsce, w którym przebywamy na codzień i sprawić, że parkiet w naszym domu będzie prezentował się równie dobrze co te widoczne w NBA.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

 • To jest widoczne na każdym kroku. Możemy mówić o powiązaniach między architekturą a budownictwem. Obie terminologie i dziedziny życia siebie w tym przypadku regulują oraz pokazują, że współpraca daje wymierne korzyści dla każdego, kto z tego korzysta. Bez jednej dziedziny nic by nie istniało. Mowa oczywiście o budynkach i innych tego rodzaju elementach. Zauważamy, że…

  Read more
 • Dom

  Dom Marzeniem wielu rodzin w Polsce jest posiadanie własnego domu. Aby je zrealizować, wystarczy obecnie wziąć kredyt hipoteczny. Wystarczy – jest w tym wypadku terminem umownym, bowiem to, czy dany bank udzieli kredytu, jest całkowicie odrębnym problemem. Gdy juz posiadamy fundusze, musimy zdecydować się albo na budowę nowego domu, ewentualnie na odkupienie już istniejącego budynku….

  Read more
 • Sufit napinany

  Napinany sufit – pomiar, produkcja, montaż Jeśli zobaczyłeś w internecie sufit napinany i wiesz już, że takie rozwiązanie będzie dla Ciebie idealne, nie czekaj na zamówienie usługi. Pamiętaj bowiem, że od momentu zamówienia do montażu może minąć nawet kilka tygodni. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że efekt jest naprawdę oszałamiający, warto poczekać. Pierwszym etapem realizacji…

  Read more