Sypialnia

Sypialnia
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Sypialnia to miejsce nie tylko do spania. Odpowiedni metraż zapewnia nam swobodę przechowywania ubrań i przedmiotów, na które w pozostałej części domu nie ma miejsca. Ma to znaczenie szczególnie w mieszkaniach, które z założenia są mniejsze niż domy i nie posiadają tak dużych strychów czy piwnic. Duża sypialnia zapewni nam nie tylko zdrowy sen nocą, ale i wypoczynek i relaks w środku dnia. Co należy do podstawowych mebli w sypialni?
Elementem niezbędnym w sypialni jest łóżko. To główny mebel, który decyduje o charakterze pokoju, w którym się znajduje. Często w małych mieszkaniach pokój dzienny pełni rolę sypialnianą, ale wtedy śpi się na tapczanie, leżance, materacu, wybierane są składane sofy i kanapy, ale nigdy nie typowe łóżko. W pokoju, w którym urządzamy prawdziwą sypialnię, możemy sobie pozwolić na łóżko i prawdziwe meble do sypialni.
Nocna lampka źródłem światła.
Nie tylko światła. Dzięki nocnej lampce przy łóżku możemy oddać się lekturze w łóżku, czy nawet tworzeniu i pisaniu. Poza tym, gasząc światło, nie musimy wstawać.
Tak więc mamy już łóżko i lampki nocne, które postawimy na stoliczkach równie nocnych co lampki.
Zanim przejdziemy do szafy na ubrania, warto wspomnieć jeszcze o podłodze w sypialni. W tym przypadku należy wziąć dwie istotne kwestie pod rozwagę: higiena i komfort. Wiadomo, że boso po kafelkach chodzi się niezbyt przyjemnie, ale płytki ceramiczne są doskonałym materiałem na czystą podłogę. Miły w dotyku jest dywan, poza tym doskonale tłumi odgłosy dochodzące z dołu i z boków mieszkania. Trzeba jednak pamiętać, że dywan zawsze będzie siedliskiem wirusów, zarazków, bakterii i pleśni. Kompromis można osiągnąć na wiele sposobów. Najprostszym z nich jest położenie płytek bądź paneli podłogowych, a przy łóżku małych dywaników, które łatwo można wyprać i wyczyścić. Rozwiązanie takie jest higieniczne, bo łatwe w utrzymaniu czystości oraz jest szansa, że wstając rano z łóżka nie przeziębimy się z samego rana.
Zastosowanie podłogi ceramicznej nie zda egzaminu choćby z tego względu, że podłoga taka jest zimna, a dodatkowo warto w sypialni utrzymywać o dwa, trzy stopnie niższą temperaturę powietrza. Można to łatwo osiągnąć wietrząc co wieczór pokój. Dostarczamy w ten sposób tlenu, który zapewni spokojny sen.
Każda rzecz na swoim miejscu.
Przechowywanie ubrań w sypialni jest najczęściej stosowaną metodą. Gdy wstajemy rano możemy się szybko ubrać i być gotowym do wyjścia. W dużych domach rozwiązania przechowywania ubrań są różne, czasem garderoba to wydzielona osobna przestrzeń, która przypomina mały pokój z osobnym światłem i drzwiami jak do pokoju. Ściany są obłożone po sufit półkami i każda część garderoby, aż po sufit jest zagospodarowana. Jeśli jeszcze jesteśmy na etapie planowania budowy domu możemy połączyć sypialnię z osobną łazienką taką garderobą.
Jeśli sypialnia zaprojektowana jest dokładnie według naszych potrzeb, mamy spore szanse na wydajny i porządny odpoczynek. Zdrowy sen to podstawa funkcjonowania w społeczeństwie. W naszej sypialni powinniśmy się czuć komfortowo i swobodnie. Jeśli mieszkamy z kimś jeszcze, pomyślmy o drzwiach z zamkiem, który zapewni nam komfort psychiczny i nieskrępowanie.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

 • Renesans we Włoszech

  Renesans był w historii architektury okresem niebywałego rozkwitu. Narodziło się wiele nowych idei, które dzięki wynalezieniu druku bardzo szybki rozpowszechniły się na cały świat. Książki sprawiały, że wiedza i nauka wyszła poza krąg dworski i kościelny a mecenat świecki stawał się coraz bardziej popularny. Rozkwit XV-wiecznych włoskich bogatych komun miejskich doskonale prosperujących za sprawą handlu…

  Read more
 • Dekory

  Dekory Aby w pełni wykorzystać możliwości, jakie dają obecne aranżacje wnętrz, warto zastosować dekory, których obecnie jest bardzo wiele do wyboru. Dekorami możnemu nazwać kafelki ozdobne, wplatane w jednolitą powierzchnię glazury, pasy tapety oddzielające poszczególne części, niekiedy w różnych odcieniach, a także ozdobne gotowe sztukaterie, które łatwo zastosować w całości lub częściach. Przy korzystaniu z…

  Read more
 • Stworzenie oraz utrzymanie w pomieszczeniu korzystnej temperatury dla człowieka umożliwiają nam w dzisiejszych czasach fachowe urządzenia klimatyzacyjne. Współcześnie nie wyobrażamy sobie, aby obejść się bez klimatyzowanych pomieszczeń w wyjątkowo upalnym czasie. Klimatyzacja w aucie to wprost już podstawa. Klimatyzacja ma w odpowiedni sposób wpływać na zdrowie oraz odpowiednie samopoczucie człowieka. Jeśli w danym pomieszczeniu temperatura…

  Read more