Trendy 2008/2009

Trendy 2008/2009
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Wymyślne wnętrza i odjechane dekoracje to efekt wysokiej stopy życia współczesnych ludzi. W projektowaniu wnętrz gubią własny gust i wybierają te przedmioty, które są drogie i uznane przez autorytety. Tymczasem dom to nie muzeum ani miejsce publiczne. Jeśli nie wybierzemy wyposażenia, które nam się podoba, nasze mieszkanie będzie obce.
Obecnie dominuje styl minimalistyczny, który nie narzuca w dużym stopniu swoje charakterystyczne cechy. Minimalizm jest uniwersalny, a nasz styl możemy łatwo narzucić przez ekspozycję kilku dodatków. Odpowiednio dobrane dekoracje będą kształtować wnętrze według naszych potrzeb. Minimalizm łatwo się przełamuje, dlatego tendencja do oszczędnego dekorowania wnętrz będzie się trzymać przez kilka lat.

W ubiegłym roku 2008 dominowały motywy roślinne. Dał się zauważyć wzrost zainteresowania naklejkami ściennymi oraz szablonami, których rozmieszczenie zależało wyłącznie od inwencji twórczej osoby dekorującej własne pomieszczenia.
Warto podkreślić, że od kilku lat odchodzimy od sztywnych reguł, a wyposażenie wnętrz cechuje dowolność. Materiały używane do produkcji nowoczesnych urządzeń i mebli to przede wszystkim drewno, kamień, tkanina, skóra, czyli wszystko, co naturalne.
Rok 2009 zapowiada dalszy rozwój tendencji stosowania naturalnych materiałów wraz z ich niedoskonałością. Faktura wyraźna i naturalna, zdobiona wypukłymi elementami. Luksusowe staje się rzemiosło i wyroby ręczne. Zachwyt technologią i automatyzacją powoli nam przechodzi, zaczyna kojarzyć się z tandetą i masówką. To dobry zwrot w kierunku natury i naszych korzeni. Niebagatelne znaczenie ma w tym względzie ekologia, dzięki której możliwe stało się promowanie naturalnych materiałów i zdrowego trybu życia. Wiklina, bawełna, recykling, to droga, którą nadchodzące trendy wskazują za właściwą.
Łączenie nowoczesności z tradycją daje zaskakujące wyniki. Energooszczędna lodówka wykonana z nietoksycznych materiałów może być podłączona do internetu, a stylistyką nawiązywać będzie do lat pięćdziesiątych.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

 • Nie tylko architektura jest powszechna. Budownictwo także zaliczamy do tej terminologii oraz do tego rodzaju elementa. Nie ma co do tego nawet najmniejszych wątpliwości. Budownictwo jest jednak o wiele bardziej widoczne. Ludzie gdy widzą budynek, od razu utożsamiają go z budownictwem i robotami budowlanymi. Dopiero po wnikliwszym myśleniu dochodzą do wniosku, że przecież wszystko zaczęło…

  Read more
 • Listwa przypodłogowa – z czego wykonana, jaką wybrać ? Listwy przypodłogowe pełnią funkcję wykończeniową, a także zabezpieczającą. Idealnie zabezpieczają przed wszelkimi uszkodzeniami oraz zabrudzeniami ścian. Niezbędnym uzupełnieniem dla tychże listew są narożniki zewnętrzne i wewnętrzne. Doskonale wiemy o fakcie, iż ściana najbardziej narażona na zabrudzenia, czy uszkodzenia jest właśnie przy podłodze. Ozdobne listwy przypodłogowe poza…

  Read more
 • Parapety granitowe

  Mocne parapety Jeżeli chodzi o wnętrze naszego mieszkania, na parapetowe wykończenie okien stosujemy drewno albo kamień. Jednak tylko to drugie rozwiązanie będzie miało wieczną gwarancję, a parapety granitowe, czyli wykonane z naturalnej, rodzimej skały największą. Są przy tym estetyczne i charakteryzują się stabilnością, o jakiej nie można nawet pomarzyć przy stosowaniu innych materiałów. Nie darmo…

  Read more